volby do zastupitelstva 2014

Jedna paní povídala...
Odpovědět
evča
Příspěvky: 162
Registrován: 21 zář 2012, 10:19
Bydliště: Chýně Kaliště

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od evča » 01 zář 2014, 13:17

andelka píše:Umí někdo vysvětlit proč z ODSky vznikla TOP09? To není o tom,že je ODS v ...........,ale o tom,že jsem přesvědčený odeesák. Slyšela jsem,že tato kandidátka byla kdysi za ODU. Co bude za čtyři roky ( Úsvit Tomio Okamury, Důchodci..). To je fičák!!!pořád a pořád stejní lidé,lídr apod.. Takhle to je v našem státě,teď se nedaří této straně,tak přejdu k druhé,brr.. Chci slyšet co si o těchto kabátnících myslíte..
Co andělko říkáte na prvního kabátníka. Našeho starostu Josefa Novotnýho. Zvolen za Chýně 2010 a jak se stal starostou už se v televizi ukazoval jako starosta za ČSSD. To je fičák co?
A co je to ta ODU? To sem vživotě neslyšela?

evča
Příspěvky: 162
Registrován: 21 zář 2012, 10:19
Bydliště: Chýně Kaliště

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od evča » 01 zář 2014, 13:28

Tomík píše
Ano,vím. Já myslel,že vaše "povedená partička" ví vše? Vždy to tak vypadá. Co mi říkal můj kamarád Řemen(pro pomalejší p.Tomáš Novotný),byl tam na maličké drobnosti sjednán firmou,která dělala zastávku. Co je na tom divného,když je místní. Nechápu,jestli to je závist,nebo blbost.

Jilu 1 píše
Pane Brunhofere, téma to vážné je a jak paní Kovářová,tak pan Fousek s tím nic nedělali.Paní Palatinusová to vzala na lehkou váhu. Já nemám děti ve škole ani ve školce,ale o tomhle jsem slyšel už při nastěhování do obce,proto mě udivuje,že se divíte?. Píšete,že jsem blázen,tak uvidíte za pár let.

Andělka píše
To co píšete,to je problém celé Chýně,já nic to oni. Kdykoli jsem v Chýni a mám čas kavičkovat,v té či oné hospůdce,tak slyšíme,co ten neudělal,co podělal tamten atd. Každý je přinejmeším ředitel čehokoli,ale práce je vidět jen za malou skupinou lidí,souhlasím ,že je to jen skupinka,které šlo o obec.

Taky se vám zdaj sloh a úprava textů napadně podobný? Vynechávání mezer a tak. Že by to všecko psal jeden člověk?

ModerníChýně
Příspěvky: 1
Registrován: 04 zář 2014, 10:16

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od ModerníChýně » 04 zář 2014, 12:20

NAUČME SE ČÍST MEZI ŘÁDKY aneb trochu jiný pohled na Chýni
Chýně je obec, vesnice chcete-li. To slovo ukrývá mnohá specifika a já se obávám, že mnoho z nás již zapomnělo, že žijeme na vesnici. Ano, jsme jen pár minut od hlavního města, ale právě proto CHCI ZACHOVAT RÁZ VESNICE. Nechci satelit a nechci, aby se Chýně podobala přeplněným vesnicím okolo Říčan, kde dopravní situace mnohdy připomíná parkoviště . Proto se do Chýně mnozí z nás přistěhovali, z města do vesnice.
Poslední dny obec žije velkým tématem, zdá se, že snad jediným palčivým a to školkou a novou školou. Bylo by to skvělé, kdybychom v naší obci měli vše ostatní funkční, spolehlivé a již vybudované…Opak je pravdou.
V pátek 29.srpna byla podána žádost/registrace o dotaci do Fondu rozvoje kapacit mateřských a základních škol v oblasti školství. Díky obrovské intervenci Výboru pro výstavbu nové školy a intervenci některých politických subjektů byla podána chaoticky a nekoncepčně na základě usnesení zastupitelstva obce ze dne 25.8.2014. Je dost možné, že nakonec očekávaný verdikt nebude nijak přívětivý, protože žádost je roztříštěná, nekonkrétní- jak by také mohla být? Copak někdo má konkrétní představu o nové škole? Ví někdo, jaké budou energetické náklady? Ví někdo, kolik budeme skutečně potřebovat tříd? Ví někdo, kdo a za jakých podmínek zde bude naše děti učit a v jaké kvalitě? Ví někdo, jak dlouho potrvá nová výstavba developerů? Ví někdo, kdy se sem přistěhují další noví občané? Můžeme jen usuzovat, ale jedno je téměř jisté. Dorůstají nám silné ročníky a ty zaplňují nejenom školky, ale budou velmi brzy enormně navyšovat počty žáků zejména na prvním stupni….
Kdyby žádost o dotaci ( viz výše) byla podána na Hlavní 21, byla by čitelná a srozumitelná. Korespondovala by se současným stavem a současnými akutními potřebami, potřebou asi 50 míst pro školku a navýšením kapacity na prvním stupni ZŠ. Mohli bychom si všichni „oddychnout“ a soustředit se na seriozní analýzu potřeb rozvoje školství v obci, a v návaznosti na blízkém okolí realizovat školu tak velkou, jak obec Chýně zvládne financovat při její výstavbě, tak velkou, jak obec Chýně zvládne udržet v provozu a tak velkou, jak bude skutečná potřeba, kterou ukáže čas…
Kdyby byla žádost podána na Hlavní 21, mohl být celý tento objekt financován penězi z dotace, rekonstrukce, kompletní vybavení učeben a zázemí, úprava zahrady, prostě vše potřebné. Obec by to kromě koupě nestálo nic. Obec by se nijak zásadně nezadlužila( povinná spoluúčast by totiž byla právě koupě nemovitosti) a přitom získala obrovský potenciál. Za cenu 10 let udržitelnosti to stálo k seriozní úvaze. Ono totiž vše nahrává tomu faktu, že v následujících 5 – 10 letech se právě vytříbí, jak to tady s tou naší vesnicí bude… Jistě jste slyšeli o obci Psáry, jejich architektonické soutěži na novou devítiletou školu a velkým vzorem pro naší obec ( minimálně pro některé nadšence pro 9-letou školu)….Ale už nám nikdo neřekl, že Psáry mají školu v dezolátním stavu ( my máme hezkou, historickou budovu, která brzy oslaví 150 let). My máme 2370 obyvatel, Psáry mají 3650 obyvatel( a to nemluvě o občanské vybavenosti a subjektech jako domov seniorů apod.). O škole uvažují asi 10 let, ještě jim nestojí. Naše obec roste v průměru o 130 obyvatel ročně ( poslední 3 roky) a tak asi tak za 10 let nás bude tolik, jako v obci Psáry, tedy 3600. I tabulka obsazenosti jednotlivých ročníků kopíruje velmi podobný model- minimálně 8 let potrvá, než bude dost chýňských školáků pro 2.stupeň. Tato čísla nejde jen tak přehlížet, jednoduše si je dejte do souvislostí.
A navíc Hlavní 21 má krásný společenský sál a představte si třeba zahájení školního roku a přivítání prvňáčků důstojně a pohodlně, společně na jednom místě ; všechny akce školky a školy za účasti rodičů, kteří se nemusejí těsnat v malých třídách a přebíhat z jedné třídy do druhé a daleko, daleko více….
Je nutno trvat na tom, že zde není žádná jasná koncepce - Výbor pro výstavbu nové školy „honil“ vše potřebné posledních 14 dní, a co dělali ten rok a půl ? I oni přiznávají na poslední chvíli, že prioritou je první stupeň, ale my nabízíme řešení- koncepční řešení v řádech měsíců, Výbor pro výstavbu nové školy navrhuje řešení v řádu několika let. Navíc nemají žádné finanční plány na provozování žádného nového objektu, který slibují vybudovat.
Aby to v naší obci nedopadlo podle starého dobrého přísloví: Kdo chce víc, nemá nic…….
Vážení spoluobčané, opět přichází předvolební období a předvolební sliby. Zamyslete se prosím nad těmito řádky, slýchám, že je potřeba změny. Ale z mého pohledu žádná změna z úst těch, kteří tu potřebu změny vyslovují nepřichází….
1. Byla zde platná projektová dokumentace na přístavbu MŠ. Kde stojí tato MŠ ? Proč už to dávno není ? Proč za starostovaní pana Fouska obec nedosáhla na dotaci na rekonstrukci MŠ a nakonec musela vše platit z obecních peněz ?
2. Vyrábělo se plovoucí molo za obecní peníze na rybník Bašta, který není ve vlastnictví obce. Jak to dopadlo ? Molo za pár desítek tisíc korun bylo nakonec rozřezáno.
3. Oxes a prohrané soudy. Proč obec prohrává soudy, když smlouvy s Oxesem vznikly v době starostování paní Kovářové ? Smlouvy měli být minimálně oboustranně výhodné !
4. Projekt na revitalizaci centra obce.Proč se nechal propadnout ? Proč zde dodnes nemáme důstojné centrum obce ?
5. Developeři. Proč toho času pan starosta Fousek podepsal natolik pro obec nevýhodnou smlouvu s Embaladorem ?
6. Architektonická soutěž.Proč musí obec jít touto cestou ? Snažil se někdo najít jiný způsob a porovnat náklady, časovou náročnost apod. ?
7. Okolní školství.Slýchám hrozby o naplnění a nepřijímání žáků. Vedl někdo diskuzi s okolními obcemi, městy ? Je zde nějaký výstup z těchto jednání ? Víme nějaké konkrétní závěry nebo se jen domníváme ?
A takto bych mohla pokračovat. Podívejte se, kam to směřuje… ?
Ano, vždy se mohou do cesty postavit nějaké problémy, ale o to více musí být plány reálné, aby o to méně komplikací mělo prostor vzniknout.
Vážení spoluobčané, přichází nové předvolební období a slýchám velmi populistické a uchu lahodící vznešené sliby. Je jen v našich rukách a nezlobte se, zejména hlavách, komu dáme svůj hlas. Musím zde nás všechny upozornit, že by bylo moc skvělé, kdyby obec měla pouze jeden jediný problém a to kapacitu školky a školy. Ovšem jsou tady věci, o kterých se vůbec nemluví a troufám si říct, že jsou přinejmenším stejně důležité. Navíc velké finanční sousto může obec přivést do nemalých nesnází.
-funkční dešťová kanalizace-vybudování točny pro autobus-další vybudování kanalizace-chodníky nejen centrem obce-pitná voda bez výpadků-hospodárné využívání obecního majetku-pošta-aukce energií pro obec-lékaři- občanská vybavenost….

Děkuji za Váš čas.
Moderní Chýně

Šafránek
Příspěvky: 27
Registrován: 23 zář 2012, 10:11

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Šafránek » 04 zář 2014, 21:44

Já jsem si, paní Černá, myslel, že se vaše volební uskupení jmenuje "Zelená Chýně", proč tady matete s "Moderní Chýní"? Váš postoj k nové škole mimochodem považuji za značně nemoderní. Stejně tak nesouhlasím s celou řadou vašich informací, tvrzení a závěrů, třebas se k tomu časem dostaneme, ale teď alespoň jedna zásadní výhrada. Významnou část svého textu pojímáte jako souboj zlého Výboru pro výstavbu nové školy a hodného, koho vlastně (vás?)? Pak ovšem musím připomenout, že členy toho Výboru jsou také starosta, místostarosta a dvojka vaší kandidátky, pan Chadima. Osobně považuji za prohru nás všech, že se právě na půdě Výboru v konstruktivním střetu různých názorů nenašlo rozumné věcné řešení, které by bylo v klidné atmosféře přijatelné pro všechny, nebo alespoň většinu, zastupitelů. Je to dle mého soudu bohužel dáno tím, že vám diskuze není vlastní. Buď prosadím vlastní názor, nebo nic. Důkazem mi je opakované hlasování vaší dvojky, pana Chadimy, které ve svých důsledcích znamenalo, že by obec nepodala vůbec žádnou žádost o dotaci ani na školu, ani na školku. Za takovouto moderní zelenou Chýni pěkně děkuji. Nechci!

Černá
Příspěvky: 3
Registrován: 05 dub 2012, 12:34

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Černá » 05 zář 2014, 06:10

Dobrý den pane Štěpánku,
máte ve své podstatě velikou pravdu, hovoříte-li o mých postojích. Pokud se na problematiku současného dění díváme tak, jak je všude prezentováno, jsem svými názory skutečně NEmoderní. Vyznávám totiž hodnoty, které se v dnešní době vůbec nenosí. Nesnáším lež, prospěchářství, populismus. Vadí mi, jak je současná společnost ovlivňována médii a jak je v naší společnosti na vrcholu ten, kdo má daleko k poctivosti, pracovitosti a fair play. Poctivý člověk aby se bál, ti druzí stále kličkují bez ztrát. Toto téma je tak široké, že bych mohla psát a psát, ale nemám na to čas. Je zde na Fóru mnoho lidí, kteří nesdílí názory "pomyslné" většiny, mají také srovnané hodnoty a to mne těší.

Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Batáta » 05 zář 2014, 08:42

Já jen trošku nechápu to rozdvojení nicku. ModerníChýně x Černá. Jak pak má člověk vědět, za koho kdo mluví. Navíc ještě do toho Zelená Chýně, kterou vedete. Ta si prosím vyberte a buď to pište jako názor strany, nebo Váš :-)
Ipomoea batatas

Karel
Příspěvky: 5
Registrován: 18 srp 2014, 18:06

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Karel » 05 zář 2014, 09:08

A vraťme se zase na začátek, k faktu, že objekt na Hlavní 21 je pro základní či mateřskou školu krajně nevhodný. Pro velkou fluktuaci malých dětí až nebezpečný. A na tom těžko někdo něco změní.

Tahle cesta je jen snahou dát nákupu té budovy nějaký hlubší smysl a získání prostředků k její kompletní rekonstrukci z dotací. Právě vzhledem k astronomické výši nákladů na rekonstrukci bude pro obecní kasu Hlavní 21 hodně dlouhou dobu jen těžkou koulí u nohy.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2498
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Srneček » 05 zář 2014, 10:27

A teď něco pro pobavení:

Z webu obce:
Starosta obce Chýně prohlašuje, že do komunálních voleb, které se konají ve dnech 10. a 11. října 2014 vstupuje politické hnutí, jež ve svém názvu nese logo nápadně se podobající znaku obce Chýně. Znak je způsobilý vyvolat v občanech záměnu se znakem obce, který lze používat pouze se souhlasem obce!

Obec vnímá tuto praktiku jako nekalou a dává občanům na vědomí, že toto hnutí nemá s obcí Chýně nic společného.

Josef Novotný
Starosta obce Chýně.................................................................................................................................................
A tady něco ze zákona o obcích:
§34a (3) Obce a jimi zřízené nebo založené organizační složky a právnické osoby mohou užívat znak a vlajku obce. Jiné subjekty mohou užívat znak obce jen s jejím souhlasem. K užívání vlajky obce není nutný její souhlas.
Srneček

Uživatelský avatar
Batáta
Příspěvky: 264
Registrován: 20 led 2013, 20:00

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Batáta » 05 zář 2014, 10:33

Kdo chce psa bít, ....
Ipomoea batatas

Uživatelský avatar
Palat
Příspěvky: 356
Registrován: 28 kvě 2010, 20:53

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Palat » 05 zář 2014, 10:58

Z webu obce:
Starosta obce Chýně prohlašuje, že do komunálních voleb, které se konají ve dnech 10. a 11. října 2014 vstupuje politické hnutí, jež ve svém názvu nese logo nápadně se podobající znaku obce Chýně. Znak je způsobilý vyvolat v občanech záměnu se znakem obce, který lze používat pouze se souhlasem obce!

Obec vnímá tuto praktiku jako nekalou a dává občanům na vědomí, že toto hnutí nemá s obcí Chýně nic společného.
A zde tedy ony tři symboly:
znak Chýně:
znak_Chyne.gif
znak_Chyne.gif (8.42 KiB) Zobrazeno 3308 x
vlajka Chýně:
vlajka_Chyne.gif
vlajka_Chyne.gif (8.72 KiB) Zobrazeno 3308 x
Logo ESO Chýně:
logo_eso.gif
logo_eso.gif (9.04 KiB) Zobrazeno 3308 x
Inspirace vlajkou Chýně je zřejmá a záměrná, ale ani zde nejde o kopii. Použití vlajky navíc, jak již cituje Srneček ze zákona, povolení obce nepodléhá. Zaměnit logo ESO Chýně se znakem Chýně lze opravdu jen stěží. Ale jak píše Batáta - kdo chce psa bít...

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od jilu1 » 05 zář 2014, 11:08

Nemohu si pomoc, ale podoba tam je a je to inspirované znakem obce. To snad vidí i laik.

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od jilu1 » 05 zář 2014, 11:19

Nevím, jestli jde o blbost, drzost, troufalost, záměr poškodit obec nebo zcela o něco jiného, ale o co... Snad se bude obec bránit. Přinejmenším je to zavádějící, klame to lidi.

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2498
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Srneček » 05 zář 2014, 11:20

Starosta obce Chýně prohlašuje, že do komunálních voleb, které se konají ve dnech 10. a 11. října 2014 vstupuje politické hnutí, jež ve svém názvu nese logo nápadně se podobající znaku obce Chýně. Znak je způsobilý vyvolat v občanech záměnu se znakem obce, který lze používat pouze se souhlasem obce!

Obec vnímá tuto praktiku jako nekalou a dává občanům na vědomí, že toto hnutí nemá s obcí Chýně nic společného.

Josef Novotný
Starosta obce Chýně


Já si spíš myslím, že pan starosta vůbec nemyslí ESO Chýně, ale spíš to bylo myšleno na nějaké úplně cizí politické hnutí z jiné obce (škoda, že nebylo řečeno které, zamezilo by se tím zbytečným dohadům). Jednak ESO není hnutí, ale sdružení nezávislých kandidátů, což starosta určitě ví a pak taky má s obcí Chýně dost společného - bydliště, zájem, kandidaturu do voleb. Což tamto neznámé politické hnutí nemá, což nám také starosta v prohlášení sdělil.
Srneček

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od Jiří Nývlt » 05 zář 2014, 11:23

:lol: :lol: :lol:

Výlev Moderní, Zelené, totiž Černé Chýně byl pro mě - při velké snaze - pouze úsměvný Eintopf na první pohled zcela naplněný níže deklamovanými hodnotami.

Tohle je ovšem vysloveně řáchanda.
Je vidět, kdo Pepímu a jeho partě dělá hooodně těžkou hlavu. :-D A to do tý míry, že musí prohlašovat na vobecních stránkách! Ale jak je v našich poměrech zvykem - samozřejmě v tom dštění síry dřístá nesmysly (jak vidno, snadno odhalitelný).

Politické hnutí nemůže nést v názvu logo.
Logonení název.

Tolik slovíčkaření (čistě pro zábavu a procvičení sémantiky).

Starosta přeci nemože (teda von može, páč "má na to právo") prohlašovat, že hnutí nemá s obcí Chýně nic společnýho, když usiluje o přízeň voličů v obci Chýně a devítka lidí kandiduje do zastupitelstva téže obce, navíc kandidáti jsou občané naší vsi. Tak co nemá s obcí společnýho? Asi akorát některý starostenský názory a manýry.
Si asi myslí, že lidi sou tak slabomyslný, že by je mohlo napadnout, že Eso-kandidátka je "obecní", tedy "patří" vobecnímu ouřadu :-D a mohli si ji tak snadno zaměnit za STAROSTU. :-D

Co jest ovšem největší hit... Kdyby z dopuštění zastupytelů a Božího starosta znal znak obce, nemohl by takovouhle (censored) vůbec prohlašovat... K užívání obecní vlajky není třeba žádného souhlasu obce... jak již bylo podotknuto.
Eště jeden link: http://www.mvcr.cz/clanek/obecni-symbol ... mv-cr.aspx

Kdyby se Josef Novotný zabejval starostováním a né volovinama, tak by nám i při své nekompetententnosti více prospěl. Zpět. Vlastně je možná dobře, že vymejšlí takovýhle prohlášení, aspoň třeba za ty poslední tejdny nekoupí nějakej další zchátralej barák, nepodá nějaký to trestní oznámení.... Třeba na Eso Chýně. To by byl ovšem zdaleka největší hit.

Jen houšť podobných faulů na opozici a volební konkurenci! Nejlepší reklama zadáčo na obecním webu. Esu blahopřeju k dobře zahrané kartě. Se na to "logo" krásně lapnul. :-) :clap:

A pro jilu1: Snad i blbec vidí, jak vypadá vlajka a jak znak... Nemohu si pomoc.

jilu1
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 21:55

Re: volby do zastupitelstva 2014

Příspěvek od jilu1 » 05 zář 2014, 13:26

pro pana Nývlta: vy nevidíte, že vlajka Chýně a logo ESO jsou si nápadně podobné? Navíc pan Palatinus píše , že to byl záměr. To přece ve vyspělé společnosti není možné, aby někdo si pouze poupravil obecní symbol. Jen kdyby to udělal někdo z opačného tábora, to by ho opozice vymáchala kde se dá. Nechápu, že tak disciplinovaná a řízená skupina lidí udělá takou BOTU. Jiná skupina lidí by podle toho mohla dát symbol obce třeba do pěticípé hvězdy, jiná do trojúhelníku, no to snad né. Nepochopitelné, že si to nepromysleli, mysleli si, že na obci jsou Otíci,že to skousnou? Hájí pověst obce, to prostě nejde..

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů