Výstavba PPF Hostivice jih

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Anička
Příspěvky: 72
Registrován: 16 zář 2010, 20:13

Re: Výstavba PPF Hostivice jih

Příspěvek od Anička » 10 kvě 2012, 07:43

Zdravím a dávám k dispozici odpovědi na dotazy, které se skloňují ve vazbě na výstavbu PPF, tedy komunikaci s Tomášem Balvínem (manažerem projektu za PPF) z přelomu dubna/května 2012:
1) Budete mít informační schůzku k celému rezidenčnímu projektu také v Chýni? Byli informováni zastupitelé či obecní úřad o plánované výstavbě v těsné blízkosti obce, případně jakou formou?
Ano, uvažujeme, že v rámci projednávání změny Územního plánu zorganizujeme veřejné setkání i v Chýni. Zastupitelstvo Vaší obce bude informováno v souladu s legislativním procesem změny ÚP, pokud projeví zastupitelstvo zájem, velmi rádi projekt budeme prezentovat osobně i na jeho zasedání.
2) Dle informací z prezentace bude celý areál napojen na ČOV Hostivice. Uvažovali jste o napojení na systém ČOV Chýně, která je cca 500m od jižní strany západního areálu?
V současné době o tomto řešení neuvažujeme. Projekt se nachází v katastru Hostivice a z tohoto důvodu preferujeme spolupráci s touto obcí. Rozhodně se však nezříkáme možnosti spolupracovat i Vaší obcí.
3) Jak bude zajištěna dopravní obslužnost lokality směrem na Prahu přes Chrášťany (silnice III.tř 513)? V současné době je v denních špičkách velmi komplikované napojení v Chrášťanech a v zimě je při sněhu silnice neprůjezdná.
Úplná dopravní studie vznikne v rámci řízení EIA, ale podle předběžných průzkumů bude pravděpodobně nejvíce využívána trasa do Sobína, kde se bude pokračovat buď do Hostivice a směr Praha 6 a nebo do Zličína a na Prahu 5. Trasa přes Chrášťany bude také využívána, ale méně intenzivněji.
4) Katastrálně celý projekt spadá do zmiňovaných lokalit. Ale jste si vědomi, kde bude přirozené spádové centrum a spádová oblast dané lokality? Počítáte s nějakým pozitivním přínosem pro obyvatele Chýně? Hodláte nějak zabezpečit nedostatečnou občanskou vybavenost celé oblasti? MŠ (její výstavbu zmiňujete), ZŠ (kapacita Hostivic není dostatečná ani v současné chvíli a v Chýni už vůbec ne), zdravotní péče či kulturní zařízení?
Nedomníváme se, že by se obec Chýně stala přirozenou spádovou oblastí pro nové obyvatele tohoto projektu a to i přes její blízkost. Projekt si sám buduje vlastní občanskou vybavenost (MŠ, obchod, sportoviště, prostory pro veřejné služby) a další občanská vybavenost bude zajištěna v Hostivici, zároveň plánujeme posílení hromadné dopravy mezi Hostivicí a Břvemi.
5) Jak ovlivní výstavba biokoridor Pod Duškánem, který s ní těsně hraničí na území Chýně? Jsou vypracovány nějaké studie dopadu a zátěže výstavby na biokoridor? Jak budou minimalizovány negativní dopady na krajinotvorné prvky?
Návrh urbanistické studie byl konzultován s odborem životního prostředí Středočeského kraje a hodnocení bylo příznivé a bez dopadů na předmětný biokoridor. I pro nás je ale toto hodnocení velmi předběžné a v rámci procesu EIA i procesu změny ÚP budou připraveny podrobnější studie hodnocení vlivu na životní prostředí. Za projekt mohu říci, že jsme se snažili jej navrhnout citlivě k přírodě. I proto je celá rezidenční oblast oddělena od současné přírodní památky pásy veřejné zeleně, které jsou široké 15 až 25 metrů.
6) Pokud pokročíme a projekt se bude realizovat, předpokládáte, že materiál či jiná těžká doprava bude využívat silnici přes centrum obce Chýně? Pokud ano, počítáte pro obec s kompenzací na obnovu centra obce?
Zatím jsme tento bod neanalyzovali. Obecně ale nepředpokládáme, že bychom zatěžovali komunikace mimo přípustné limity a pro nákladní dopravu související se stavbou budou využívány pouze takové komunikace, které to umožňují. Pokud bychom byli nuceni žádat o výjimku, pak bychom dotčeným obcím způsobený diskomfort kompenzovali.
7) Z hlediska urbanistického bylo vhodnější celou oblast výstavby místo stávající lokalit směrovat na jihovýchod do oblasti pod Horou (kat.ú. Chýně) a Na pískách (kat.ú. Hostivice), kde by došlo ke snazšímu začlenění celé lokality, menšímu množství problémů z hlediska ÚP a zároveň prstencového spojení lokality Chýně, Břve, Hostivice. Případně realizace celého konceptu i s Vaším stávajícím záměrem tak, aby se vytvořila plynulá obytná zóna. Obě lokality byly nebo jsou na prodej (možná ekonomicky ne tak výhodně…). Bylo o tom uvažováno nebo je o tom uvažováno do budoucna? Vznik satelitního městečka bez vazeb je i přeci velmi problematické prodat vzhledem k současným trendům.
V současné době neuvažujeme o zapojení těchto lokalit do našeho projektu. Lokalitou na Pískách jsme se zabývali, je však z velké části tvořena ochranným pásmem vodního zdroje a z tohoto důvodu je její zastavitelnost velmi problematická.

Projekt se v současné době nachází ve velmi raném stadiu, takže některé informace budou předběžné a budou upřesněny v rámci celého legislativního procesu (změna ÚP, EIA, ÚR). Obecně se snažíme o maximální informovanost obyvatel, takže i do budoucna není problém se na nás obrátit s dalšími dotazy. Vítáme možnost odpovídat přímo a děkujeme za ní. Souhlas s uveřejněním na Vašem diskusním foru je pro nás samozřejmostí.

Text kromě vynechání úvodních a závěrečných zdvořilostních frází nebyl upravován.
V případě nahromadění dalších dotazů pošlu směrem k PPF další várku :D
Jinak přeji krásný den


nob
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2012, 10:01

Re: Výstavba PPF Hostivice jih

Příspěvek od nob » 29 kvě 2012, 11:13

Kdo to místo zná a má k tomu trošku vztah,tak nemůže s tím projektem rozhodně souhlasit. Satelitů bylo už dost, rozhodně jde o pěknou krajinku tam, celkově o klidné místo... a byla by velká škoda a kort na tom výjezdu z obce vlevo nasekat baráky a viladomy...si to nedovedu při vší vůli představit a ani nechci. Další věc je, že změnou územního plánu by se nějakých 360 tisíc m2 proměnilo na stavební pozemek...při tržní ceně přes 3tis.za m2 by tam rázem jen ty pozemky byli za miliardu...výnos by byl obrovskej, z dobré vůle to dělat rozhodně nechtěj to je snad jasné všem, jde tam o víc než miliardu spíš skoro dvě výnos...a sakra....vše se za peníze koupit přeci nedá, at s tím jdou do háje ! Mě tam bohatě stačí ten sport.areál a nej bolest je ten rybník, ale ten bylo výhledově v plánu stejně vyčistit.....měnit zásadně Břve rozhodně NE !!! A to dělám v realitách a fandím spoustě projektům...ale tohle rozhodně nezapadá do toho místa tam ! To golf.hřiště,sport.areál ještě ok....ale ta další výstavba směrem ze Břví...snad to neprojde!
Naposledy upravil(a) nob dne 29 kvě 2012, 22:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavba PPF Hostivice jih

Příspěvek od kubajs » 29 kvě 2012, 14:29

Mám stejný názor. Navíc ta komunikace je absolutně nedostačující pro tak velký provoz. Jezdím tamtudy denně na kole celkem v poklidu, nedokážu si představit, že by tam najednou zhoustl provoz podobně jak na chrášťanském vršku. Nehledě na to, že o cyklostezce či rozšíření silnice nebyla v projektu žádná zmínka - pouze o opravě silnice, což absolutně není zapotřebí.

Taková masivní výstavba se do oblasti rozhodně nehodí. Průjezd lesem je teď pohodový, místo klidné, žije tam zvěř, po cestě je krásný výhled na rozkvetlé řepkové pole a pěkný les. Srny vídám celkem často, nebylo by dobré zlikvidovat další jednu z relativně klidných a pěkných lokalit v okolí Prahy a začít dýchat místo vůně z řepky výfukové plyny ze stovek projíždějících aut.

Taková masivní výstavba je obecně škodlivá už z důvodu mezilidských vztahů. Nikdy nebude dělat dobrotu, když přírůstek přistěhovalců bude ze dne na den takhle uměle nárazově navýšen, nehledě na to, že několikanásobně převýší počet původních obyvatel.

nob
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2012, 10:01

Re: Výstavba PPF Hostivice jih

Příspěvek od nob » 29 kvě 2012, 22:03

Ale co proti tomu dělat?!? Bydlím v Hostivici, ale jedno mi to opravdu není. Dejte mi vědět , pokud budu moct být jakkoliv nápomocen, rád s tím pomůžu. Ikdyby to měl být jen podpis nebo něco...mail: rennsport@seznam.cz

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 243
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Re: Výstavba PPF Hostivice jih

Příspěvek od Forsyte » 30 kvě 2012, 17:32

pokud je pravda, co se pise v odkazu vyse, tak brevska petice uz je na svete. trochu me prekvapuje, ze na hostivickem foru se tema neresi...(nebo jsem spatne koukal?)

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 243
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Re: Výstavba PPF Hostivice jih

Příspěvek od Forsyte » 30 kvě 2012, 17:38


nob
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2012, 10:01

Re: Výstavba PPF Hostivice jih

Příspěvek od nob » 30 kvě 2012, 19:54

podepsal jsem. Odkaz na petici: http://www.petice24.com/signatures/brve_zelene/

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavba PPF Hostivice jih

Příspěvek od kubajs » 31 kvě 2012, 09:31

taky tak. A nedá mi to, abych sem nezkopíroval vynikající názor "prababči", který jsem četl na diskusi pod peticí, nic lepšího jsem totiž už dobrých pár let nečetl a absolutně se s tím ztotožňuji:
"Já si myslím, že se k tomu má právo vyjádřit každý, komu leží na srdci podoba naší vlasti!!! Jen se rozhlédněte, jak ubývají louky a pole, která jsou zabírána na stavby průmyslových center, obchodních center atp. a kde se pak bude pěstovat obilí a jiné plodiny, až nám dojde, že ty chemické šmejdy, kterými nás zásobují všechny ty markety, nejsou k jídlu, že nám ničí zdraví a zatoužíme opět po zdravé potravě? Pak budeme se bude zeleninu a jiné pěstovat na střechách těch opuštěných betonových hal? Přijeďte se podívat do Liberce - Doubí, co dokázali udělat z vilových čtvrtí!!! Tady nejde už jen o Břvé, ale i ostatní dosud klidná místa, obklopená přírodou! K čemu budou lidem peníze, na které teď čekají za své pozemky? Budou se dívat na několikametrové protihlukové stěny za kterými je stejně bude obtěžovat hluk z provozu apod., které jim postaví pár metrů od domů. Jsem už stará a mohlo by mi to být úplně jedno, ale záleží mi na tom, v čem budou žít děti, vnuci a pravnoučata. Vzpamatujte se všichni, peníze nejsou všechno!"

Uživatelský avatar
Ondřej Fingerhut
Příspěvky: 228
Registrován: 19 dub 2007, 10:37
Bydliště: Háje, Točivá ul.

Re: Výstavba PPF Hostivice jih

Příspěvek od Ondřej Fingerhut » 06 bře 2013, 10:05

Ondřej Fingerhut

Uživatelský avatar
Forsyte
Příspěvky: 243
Registrován: 13 dub 2008, 20:57
Bydliště: Ke Skále

Re: Výstavba PPF Hostivice jih

Příspěvek od Forsyte » 09 bře 2013, 17:41

i kdyz na zameru je pozitivni snad jen vycisteni rybniku a casti lesa, kdy bydli bezdomovci ( btw i nepekne zakouti u brevskeho rybnika jde na vrub jzd chyne ) zda se. ze drive nebo pozdeji se tento projekt narodi. znacka hostvice se nam objevi hed za hrazemi basty i strahovskeho rybnika. rekonsruovat se budou cesty smerem na sobim, prestoze rada novych sousedu bude jezdit pres chyni. tak uvidime, stejne do toho nemuzeme moc mluvit..
zajimave jeste je, ze projekt nikterak hostivici nesceli a nasi sousede z hostivice-jih zustanou nadale odriznuti od obce.


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti