Parkovací stání - konflikty

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
clipperczech

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od clipperczech » 23 črc 2009, 16:23

MIr píše:
clipperczech píše:no když by bylo na mém místě návštěva tak nevím kam s autem, proto jsem založil tohle téma a ptám se na rady :-))) no spíše na trvalé řešení pro všechny, protože tohle by měl řešit každý kdo v naší dlouhé ulici bydlí.

dle mě je jediné řešení parkování na tom dlouhém chodníku.

No a já ti říkám, že se nebojím jít 300m a zaparkovat na skoroprázdném parkovišti u přejezdu. Vždycky je tam tak 5-10 míst volných. Parkovat tedy svoje auto na chodníku mi přijde jako prasárnička. Pokud u tebe není návštěva týden, tak by to musela být velká náhoda, aby se mu něco stalo. Ale holt lidi se dneska už bojej chodit, asi mají něco s nohama a mají tak trošku schízu, že se něco vždycky musí stát právě jejich miláčkovi :lol:

V podtatě jsi to v prvních svý příspěvcích odsoudil a teď se obhajuješ :D


Michal

Souseda jako jsi ty bych chtěl taky :-)) nechat návštevu zaparkovat na tvém fleku a hledat si místo jinde, fakt obdivuji. ja ale bydlim az na druhe strane prejezdu :-)) a to bych fakt nedal, kort s tema vecma , ktere porad prevazim. a jak pises je tam misto pro dalsich 10 aut,ale rodin co tady bydli a ma problemy s mistem je zde treba 50 ?? fakt si neumím představit situaci jak posílám řemeslníky 500metrů parkovat jinam.To je přeci špatně. Zpátky na stromy :-)))))

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od Jiří Nývlt » 23 črc 2009, 16:33

clipperczech píše:rodin co tady bydli a ma problemy s mistem je zde treba 50 ?? fakt si neumím představit situaci jak posílám řemeslníky 500metrů parkovat jinam.To je přeci špatně. Zpátky na stromy :-)))))
Kolovrátek: Jak ta lokalita vypadá, jak široké jsou ulice a jaké jsou možnosti dalšího parkování v místě přeci každý viděl a vidí. Pláč zde a na obci - obé špatný hrob.

Zpátky na stromy? Komu ten vzkaz vlastně patří ;-)? Tohle bydlení si každej VYBRAL. Děkujte panu Oxesovi a sobě. Jemu za "skvostné dílo" a sobě za tuto volbu.

zajbo
Příspěvky: 18
Registrován: 28 kvě 2006, 23:07
Bydliště: tChyne V Haji

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od zajbo » 23 črc 2009, 16:37

A svislá značka zákazu zastavení nebo stání v jednosměrce je platná jen na té straně, na které je umístěna [30/2001, §6.,odst.(2)b)]

clipperczech

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od clipperczech » 23 črc 2009, 16:39

Jiri Nyvlt píše:
beny píše:jedno reseni: vypovedet smlouvu s hostivickou policii a nechat navstevy parkovat vedle chodniku(nevim jak ostatni, ale ja vyjedu) :D
Jiné řešení: dodržovat zákony, předpisy a parkovat na svých soukromých pozemcích, či místech k tomu explicitně vyhrazených. Kdo má dvě auta, koupil si pozemek jen na jedno, je truhlík a nechť si nestěžuje. Jak ta lokalita vypadá, jak široké jsou ulice a jaké jsou možnosti dalšího parkování v místě přeci každý viděl a vidí. Pláč zde a na obci - obé špatný hrob. Návštěvy (viz Michalovo výtečný příspěvek) parkovat kde mají.

No já si nechápu , kde berete , že kdo má dvě auta a koupil si jeden pozemek je truhlík.
1. když jsem se ptal při koupi bytu zda si mohu koupit dvě stání, tak mi bylo jasně řečeno , že ne protože by se nedostalo na ostatní a už ted je míst málo.

2. většina lidí třeba ani v okamžiku koupě bytu dvě auta neměla. jsou tu ti kteří druhé auto dostali k dispozici z firmy jako benefit a prostě auto potřebují někam dát.Dále jsou zde ti , kteří když viděli přístup obce a ropidu k autobusovému spojení si další auto pořídili sami.

3. Jsou lidi co mají jedno auto a firemně jedou na služební cestu a tím si nechávají služební auto doma přes noc i ti potřebují prostě auto někde zaparkovat.

Já osobně jsem v době koupi bytu auto neměl vůbec,i přesto jsem chtěl dvě místa, jelikož mi nebylo toto umožněno byl jsem rád za jedno.Když jsem však viděl že v obci nebyl ani krámek s potravinami a , že autobusy jaky by na háje nebyly,tak jsem se rychle rozhodl pro koupi auta.Opravdu nejsem z těch , kteří by tahali nákupy ze zličína v jakémkoliv počasí v ruce.Takhle to bylo možná v pravěku, právě proto si lidi kupují auta,aby jim to ulehčilo život. A myslím, že obec prostě nedělá nic proto aby průšvih , který zde je prostě řešila.To že dá někde zákaz mi připadá minimálně tupé.

Já vím , že tohle není problém jen naší obce,ale sakra tak proč nebít obcí , která to má jako první vyřešené ku blahu všem ???
Proč se asi lidé často stěhují ze satelitů jako je náš ??? Na prvním místě je hlavně malá občanská vybavenost a dopravní dostupnost.

Jak říkám zlepšení busů by odbouralo tolik aut u nás.na co by si lidi kupovali auto,když by se dobře dostali dopravou.
nejsem mongol abych chodil na busy někam pul hodky dolu do obce.

clipperczech

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od clipperczech » 23 črc 2009, 16:45

zajbo píše:A svislá značka zákazu zastavení nebo stání v jednosměrce je platná jen na té straně, na které je umístěna [30/2001, §6.,odst.(2)b)]

fakt ?? super tak návštyvy budou parkovat z amým autem :-)))))

clipperczech

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od clipperczech » 23 črc 2009, 16:55

Jiri Nyvlt píše:
clipperczech píše:rodin co tady bydli a ma problemy s mistem je zde treba 50 ?? fakt si neumím představit situaci jak posílám řemeslníky 500metrů parkovat jinam.To je přeci špatně. Zpátky na stromy :-)))))
Kolovrátek: Jak ta lokalita vypadá, jak široké jsou ulice a jaké jsou možnosti dalšího parkování v místě přeci každý viděl a vidí. Pláč zde a na obci - obé špatný hrob.

Zpátky na stromy? Komu ten vzkaz vlastně patří ;-)? Tohle bydlení si každej VYBRAL. Děkujte panu Oxesovi a sobě. Jemu za "skvostné dílo" a sobě za tuto volbu.
Jsou věci který ti při koupi bytu fakt nedojdou a máš pravdu , že to zmrskal asi oxes .Ale proč to prostě nenapravit ??? To že jsem si vybral zde byt, byla celkem chyba,a po zkušenosti ted už vím, že nikdy do obce nepujdu, to se radeji vratim do panelaku do města až to pujde. :-))
myslel jsem, že jakmile se zabydlí více lidí na hájích ,tak sem ty busy budou jezdit více,ale to fakt jsem měl růžové brýle :-)))

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od kubajs » 23 črc 2009, 18:58

clipperczech píše: fakt ?? super tak návštyvy budou parkovat z amým autem :-)))))
Tahle diskuse o ničem mě začíná vážně vytáčet. Bohužel ale nemohu odolat, abych to nečetl, ale zřejmě si brzo zruším účet, aby mě to nelákalo.
Mezi námi, ta zákazová značka je tam stejně jaksi "duplicitně", ani by tam nemusela být a stejně tam pořád platí zákaz stání. Leda, že byste tam parkovali motorku nebo hodně úzké auto.
Zastavte si klidně na druhé straně, jak chcete. Ale stejně vám hrozí pokuta, nehledě na to, když někomu navíc bráníte ve výjezdu (i když je to vlastně z výjezd z vašeho stání). V jednosměrce musí zůstat při parkování vedle vašeho auta ještě volný pruh o minimální šířce 3,5 metru. Což jistě nesplníte. Např. v Točivé ulici jsem někdy rád, že tam vůbec projedu, jak tam někteří bezohledně stojí. Avie nebo širší dodávka by se tam nevešla ani omylem.
Je zajímavé, že náš český národ si musí stále hledat výmluvy a důvody, proč porušovat zákony a podobně. Ale že by se uskromnil on sám, to nepřipadá v úvahu. Všechno je vždycky špatně, jenom já jsem ten svatý, ten nejlepší, že ano?
Berte to z té stránky, že při uplatňování vašich práv musíte rovněž dbát, abyste neporušovali práva ostatních.
To je u nás takový národní sport, nadávat na všechno, porušovat NEJEN dopravní předpisy a ještě kolem sebe sekat a cítit se dotčený, i když dotyčný není v právu, nemám pravdu?
Nějaké parkování na chodníku vem čert, tady jde hlavně o princip.
Stůjte si na chodníku nebo pro mě za mě uprostřed křižovatky, ale nedělejte kolem toho zbytečný humbuk!
Nebrečte na nesprávném hrobě, nic se tím nevyřeší.
Pokud chcete něco vyřešit, napiště slušný dopis na obecní úřad a možná to začnou řešit... V opačném případě si spíše uškodíte.

Uživatelský avatar
-cs-
Příspěvky: 594
Registrován: 04 zář 2006, 20:48
Bydliště: Dom c.6
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od -cs- » 23 črc 2009, 19:12

remeselnici - ked ich potrebujem tak oparkujem kludne o 500m dalej a poviem im aby parkovali na mojom mieste.

do panelaku - na Repich som bez reptania parkoval kludne aj 600m dalej od vchodu

languageguard
Příspěvky: 89
Registrován: 23 črc 2009, 10:33

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od languageguard » 23 črc 2009, 19:37

clipperczech píše:
languageguard píše:
clipperczech píše: Je to tady vše o lidech, kteří jsou lhostejný a nerespektují práva ostatních.

Právo ostatních chodit po chodníku bez vyhýbání se zaparkovaných autům.

by jsi mohl být novinář, když vytrhuješ věty z kontextu. Já ted myslel tuhle větu k těm parkovacím místům a né k chodcům na chodníků.Stejně jak nedonutíš chodit lidi na chodnících nedonutíš je chodit po přechodeš a ani neparkovat na chodníku.
Já samozřejmě odsuzuji stání na těch chodních,ale když není jiné kloudné řešení ,tak se v tomhle překousnu a jsem pro logické řešení .
Samozřejmě vím, jak jsi to myslel. Právě proto jsem to vytrhl z kontextu, aby ti došlo, že zrovna tak jsou lhostejní k ostatním ti, co upřednostňují svůj zájem parkovat na chodníku nad právem ostatních chodník využívat k chůzi. Já samozřejmě nikoho nebudu nutit k tomu, aby chodil po chodníku, ale chci po něm chodit sám a ne každých pět metrů obcházet auto. Když se nebudu ozývat, mohlo by to za chvíli připadat někomu normální, že parkuje tam, kde to není dovoleno. Spousta lidí chodí po chodnících, spousta lidí chodí po přechodech, ale v každé, byť sebevyspělejší společnosti (ke které máme ještě hodně daleko) se vždy najde nějaké procento jedinců, kteří prostě pravidla nerespektují. Mě prostě parkování na chodníku logické nepřipadá.

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od obyvatel » 23 črc 2009, 20:58

Stále víc oceňuji, že bydlím dole v té naší staré dobré dědině, protože na Hájích to vypadá, že "občanská válka" je na spadnutí. :D

clipperczech

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od clipperczech » 23 črc 2009, 20:59

kubajs píše:
clipperczech píše: fakt ?? super tak návštyvy budou parkovat z amým autem :-)))))
Tahle diskuse o ničem mě začíná vážně vytáčet. Bohužel ale nemohu odolat, abych to nečetl, ale zřejmě si brzo zruším účet, aby mě to nelákalo.
Mezi námi, ta zákazová značka je tam stejně jaksi "duplicitně", ani by tam nemusela být a stejně tam pořád platí zákaz stání. Leda, že byste tam parkovali motorku nebo hodně úzké auto.
Zastavte si klidně na druhé straně, jak chcete. Ale stejně vám hrozí pokuta, nehledě na to, když někomu navíc bráníte ve výjezdu (i když je to vlastně z výjezd z vašeho stání). V jednosměrce musí zůstat při parkování vedle vašeho auta ještě volný pruh o minimální šířce 3,5 metru. Což jistě nesplníte. Např. v Točivé ulici jsem někdy rád, že tam vůbec projedu, jak tam někteří bezohledně stojí. Avie nebo širší dodávka by se tam nevešla ani omylem.
Je zajímavé, že náš český národ si musí stále hledat výmluvy a důvody, proč porušovat zákony a podobně. Ale že by se uskromnil on sám, to nepřipadá v úvahu. Všechno je vždycky špatně, jenom já jsem ten svatý, ten nejlepší, že ano?
Berte to z té stránky, že při uplatňování vašich práv musíte rovněž dbát, abyste neporušovali práva ostatních.
To je u nás takový národní sport, nadávat na všechno, porušovat NEJEN dopravní předpisy a ještě kolem sebe sekat a cítit se dotčený, i když dotyčný není v právu, nemám pravdu?
Nějaké parkování na chodníku vem čert, tady jde hlavně o princip.
Stůjte si na chodníku nebo pro mě za mě uprostřed křižovatky, ale nedělejte kolem toho zbytečný humbuk!
Nebrečte na nesprávném hrobě, nic se tím nevyřeší.
Pokud chcete něco vyřešit, napiště slušný dopis na obecní úřad a možná to začnou řešit... V opačném případě si spíše uškodíte.

No kdyby tam ta značka nebyla,tak fakt nevím jakou duplicitnost myslí, pokud vím tak na vršku je zákaz stání aut nad 3,5t ne ??? a to fakt muj prcek nemá :-))) já jsem tuhle diskuzi založil abych jen lidem sdělil jak je to vlastně s koupenými parkovacími místy a popsal situaci , která nastala.Hlavní pointa toho je , že nemáš-li na místě zábranu,tak neuděláš nic , proto aby jsi zajel na své místo. Já vím, že to přežiješ jednou či 2x,ale předpokládám, že když ti tam bude pořád někdo stavět tak ti to nebude asi moc příjemný, nebo se mýlím ???Chápu že lidi v praze parkovali i kilometr od baráku, já taky ,ale tam jsem si nemusel k místu koupit parkovací stání.kdybych ty peníze za to nedal ,tak si klidně chodím parkovat do vedlejší ulice a ani neřeknu popel.
Pokračování diskuze je spíše přestřelkou o tom jak by se dal problém řešit,ale jediný kdo napsal názor na řešení byl kryglik a já,to že to jsou špatné názory je na posouzení,ale každopádně je to názor k řešení problému. Ostatní články jsou spíše demokratická tvrzení, se kterými nezbývá než souhlasit. ale co at si každý tedy řeší problém s místem sám , můj boj to není.Dám si na místo zábranu a návštěvu si nějak pořeším.

clipperczech

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od clipperczech » 23 črc 2009, 21:00

obyvatel píše:Stále víc oceňuji, že bydlím dole v té naší staré dobré dědině, protože na Hájích to vypadá, že "občanská válka" je na spadnutí. :D
neboj sa nic to je jen demokracie :-))))

obyvatel
Příspěvky: 372
Registrován: 04 říj 2006, 16:27
Bydliště: Chyne

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od obyvatel » 23 črc 2009, 21:04

Pokud se bude chtít návštěva projít, pronajmu parkovací místo na své zahradě. Má to jen malý háček, je to dole v dědině. Výhoda : auto je chráněno, výjma ptactva a jejich výkalů. :lol:

clipperczech

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od clipperczech » 23 črc 2009, 21:14

No nic už jsem se vypsal dost, a nebudu se pouštět do žádných větších akcí .-)))))))

parkování zdar :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
kubajs
Příspěvky: 710
Registrován: 01 pro 2006, 10:06
Bydliště: Králův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací stání - konflikty

Příspěvek od kubajs » 24 črc 2009, 08:53

clipperczech píše: No kdyby tam ta značka nebyla,tak fakt nevím jakou duplicitnost myslí, pokud vím tak na vršku je zákaz stání aut nad 3,5t ne ??? a to fakt muj prcek nemá :-)))
Popsal jsem to ve svém textu. Na chodníku není povolené stání, o tom nemusíme debatovat. Ta zákazová značka se vztahuje pouze k vozovce.
No a i kdyby tam ta zákazová značka nebyla, stejně není povoleno stát (leda tak s hodně úzkým autem nebo motorkou) v té úzké jednosměřné ulici mimo parkovacích stání, protože mezi autem stojícím při jednom okraji vozovky a druhým okrajem vozovky nezůstane potřebných a požadovaných 3,5m volného místa.
Tudíž policie může viníka za tento přestupek snadno pokutovat i bez značky zákaz stání. Značka mu usnadní pouze to, že s sebou nemusí nosit metr a měřit 3,5 metru ;).
I kdyby obec značku odstranila, nic moc se nezmění, pokud obec neudělá vstřícný krok a oficiálně nepovolí např. stání na chodníku.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti