Na nastence v Krcme

Jak se tu bydlí nově příchozím nebo již stávajícím obyvatelům. Co je nového a jak to ve vsi chodí...
Odpovědět
Uživatelský avatar
kryglik
Příspěvky: 1377
Registrován: 26 dub 2006, 08:50
Bydliště: Za Ovcinem
Kontaktovat uživatele:

Na nastence v Krcme

Příspěvek od kryglik » 09 čer 2007, 18:25

Obrázek

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2498
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 10 čer 2007, 23:55

Pokud teda mohu mluvit za vysokou (zvěř), přijde mi takovéhle řešení jako nešťastné. Odstoupení je opravdu až ta krajní možnost - když už jsou vyčerpány všechny ostatní možnosti. Volební strana která má 3 mandáty a je vedena bývalým starostou není žádný bezzubý chudáček, co by musel na první zadupání utéct. Sám jsem si opoziční roli vyzkoušel, tak vím o čem mluvím.
Srneček

MIr

Příspěvek od MIr » 11 čer 2007, 07:09

no jooo noooo. Jestliže jste na ně dupali :lol:


Michal

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 11 čer 2007, 08:09

Ja si myslim, ze kazdy rozumny clovek si uz nazor udelal a tento skoro smesny kus papiru vyjadrujici "My chudinky nemeli zadne informace" je uz jen tecka. Kdo se nepta, nic se nedozvi. Kazdy z nich mel moznost zajit na urad a informovat se.
A pokud vim, tak o deni v obci rozhoduje zastupitelstvo a ne nejaci poradci...ti opravdu maji jen poradni moc. A v zastupitelstvu mohli sve nazory vyjadrit. Ale holt nejsou zvykli na to byt v mensine a trochu za svoje nazory bojovat...tak to vidim ja.
Driv byla taky opozice...mnohem slabsi nez ta jejich a vydrzela to tech 16 let...oni ani jeden rok.

Uživatelský avatar
Jiří Nývlt
Příspěvky: 1314
Registrován: 24 kvě 2006, 14:04
Bydliště: Hlavní ul. Chýně
Kontaktovat uživatele:

Co já na to?

Příspěvek od Jiří Nývlt » 11 čer 2007, 13:12

Tak jsem anonymem tázán, co já na to. :-) Omlouvám se, asi neumim bejt stručnej (jako třebas Srneček).

Především, že se mi pramálo líbí, když se ke mě obrací anonym připsaným čmarikáním na nástěnce v hospodě. Pan majitel to tam takhle nechává viset... hm.... že bych mu jako host nějak vadil? Nebo, že by k “rezignační explanaci“ připsal (nedej Bože) vzkaz snad on sám? To by ale nebylo příliš pohostinné gesto...

Nu a k obsahu toho „prohlášení“? Bývalý starosta a lídr opozice František Fingrhůt, jak jsem měl možnost jej třošku poznat, by jistě přispěchal (kdyby však nešlo o prohlášení jeho „partaje“) se slovem „pamflet“. Zřejmě by vykřikoval něco o lžích a tak.

Já ale doufám, že poposunutá fakta jsou jen projevem ublíženého ega (nebo eg :-)). A to můžu lidsky pochopit - protože to (ostatně jako každý, kdo žije v tomto světě) znám na vlastní kůži (prohrávat moc neumím).

Předně je důležité vědět, že jedním z akcentovaných bodů volebního programu kandidátky Arboru (na níž jsem i já figuroval) bylo, že se jednání zastupitelstva otevřou veřejnosti. Dříve se zastupitelé scházeli na tzv. poradách. Z toho, co o nich vím, jsem pochopil, že to byla taková předjednávání toho, co bude na zastupitelstvu - něco v duchu „abysme se před lidma nedohadovali“. Údajně se tam i (ač neformálně) hlasovalo, aby bylo známo rozložení sil. Člověk se prakticky neměl šanci dozvědět, co si o tom či onom pánové a dámy myslí. A zastupitelstvo bylo jednou za uherský rok.

Teď se schází jednotlivá „sdružení a partaje“ - tam se nosí problémy a tam je první kolot: tito lidé jsou ochotní převzít na sebe i kus práce (rozhodně ale nerozhodují). Pak se o všem baví v rámci koalice. To má přeci logiku. Dvě „strany“ se dohodly, že jejich programy jsou si blízké a tudíž spolu úžeji spolupracují. Pak diskutované návrhy přinášejí ústy !zvolených zástupců! na zastupitelstvu a o všem se mluví na Večerech otevřených dveří. Zastupitelé mají skutečně dost „poradců“, kteří ale nejen radějí, své zastupitele morálně podporují, ale taky se snaží pomoci.

To celé ale přeci neznamená, že by z tohoto demokratického procesu byla opozice nějak vyloučená (proto byl užit příměr s velkou politikou - jde o demokratický princip řekněme parlamentního typu). Opozice může přednášet námitky, oponovat, přicházet s lepšími řešeními. Dokážu si představit, že by konstruktivní a konkrétní návrhy prošly. A informace lze přeci vyžadovat. Neslyšel jsem o tom, že by se někdy něco takového stalo... ani jsem zastupitele této kandidátky moc nepotkal na informačních večerech (alternují jednou měsíčně se zasedáním zastupitelstva), kam si já pro informace chodím. A krom zastupitelů tam přicházejí i aktivní občané. Tedy lidé, kteří rozhodně zvolení nejsou (a nerozhodují), ale přichází s návrhy a nápady. Moc často jsem tam zvolené zástupce opozice neviděl. O to méně (snad i vůbec) někoho z dalších lidí z této kandidátky...

Trochu mi vadí, že „dokument“ neuvádí konkrétní případy „házení špíny“ na bývalé vedení obce a jeho očerňování. Nechávám stranou a nebudu glosovat v jaké platební situaci obec po volbách byla... To už bylo lze přečísti si jinde.

Co si pak o tom celém myslet?

Krok této kandidátky nevnímám jako zbabělost, spíš jako nedostatek sil prosadit svůj program, neochotu ke komunikaci a obávám se, že v posledku bohužel i zradu na voličích. Osobně jsem od všech třech pánů opozičních zastupitelů tedy čekal o dost víc, než pár týdnů uražené přítomnosti, pak bojkot schůzí a nakonec odstoupení...

R.I.P. = requiescat in pace

buncikp
Příspěvky: 148
Registrován: 14 kvě 2006, 13:57

Re: Na nastence v Krcme

Příspěvek od buncikp » 14 čer 2007, 19:31

Ježišmarjá, tragédie, pomoc... Tahle obec má pár obyvatel a ty se nemůžou mezi sebou dohodnout. Navrhuji hlasovat a změnit název obce na KOCOURKOV...

Uživatelský avatar
Srneček
Příspěvky: 2498
Registrován: 13 říj 2006, 14:15
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Srneček » 27 čer 2007, 10:41

Tak hurá, nebude tak zle a autor té nástěnkové vyhlášky se zmýlil. Na včerejší veřejné zasedání se totiž dostavil jeden z nových náhradníků/kandidátů za stranu Nezávislí - Chýně (pan Novotný) a jednoznačně deklaroval, že se svého mandátu vzdávat nehodlá, za což byl odměněn potleskem.
Srneček

Uživatelský avatar
Dádule
Příspěvky: 725
Registrován: 12 kvě 2006, 18:03
Bydliště: dum c. 10, U Dráhy 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dádule » 27 čer 2007, 10:43

Srneček píše:Tak hurá, nebude tak zle a autor té nástěnkové vyhlášky se zmýlil. Na včerejší veřejné zasedání se totiž dostavil jeden z nových náhradníků/kandidátů za stranu Nezávislí - Chýně (pan Novotný) a jednoznačně deklaroval, že se svého mandátu vzdávat nehodlá, za což byl odměněn potleskem.
No super. Trosku divne, ze se ani mezi sebou nedohodnou, co? :wink:

Uživatelský avatar
fanfaron
Příspěvky: 28
Registrován: 05 úno 2007, 15:49

Příspěvek od fanfaron » 01 srp 2007, 20:57

Tedy dlouho jsem tu nebyl, ale to jsou věci. Nestačím valit voči. :shock: Nechápu kde Franz Náprstek bere tu smělost. Já bych na jeho místě chodil kanálama nebo bych se přestěhoval a každej večer bych se klepal u okna jestli si pro mě nepřijel Malý pitaval z velkého města. :evil: Odstoupením pouze dokázal, že se nezmůže na normální diskusi a že hlasovat ve volbách pro něj byla ztráta hlasu a času. Současnému vedení držím palce! :wink:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti